امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 20 September , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۴۰۰ - 13 صفر 1443
شناسه خبر : 947
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : 02 می 2021 - 14:51 |

اصرار رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان به بی نقص بودن طرح ۴۶هزار هکتاری/حق با کیست کشاورز یا مسئول؟

#تنگه_احد: نیکبخت رئیس جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان مدعی شد برخی در تلاشند شیرینی پروژه آبرسانی ۴۶هزار هکتاری را به کام مردم سیستان تلخ سازند.
اصرار رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان به بی نقص بودن طرح ۴۶هزار هکتاری/حق با کیست کشاورز یا مسئول؟

به گزارش تنگه احد رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با رد این موضوع که طرح ۴۶هزار هکتاری نواقصی دارد که موجب‌گلایه کشاورزان گردیده است، عنوان کرد: طرح آبرسانی به ۴۶هزار از اراضی سیستان به عنوان یک ابر پروژه  آبی و خاکی کشور شناخته شده و مطرح است و هیچ ایراد و مشکل در فرآیند تکمیل پروژه انتقال آبرسانی به ۴۶ هزار هکتار از اراضی سیستان وجود ندارد و تاکنون ۲۷۰ میلیون آب به سر مزارع سیستان منتقل کرده است، اگر حقابه این منطقه به بیش از ۴۰۰ میلیون متر مکعب برسد شاهد افزایش اراضی تحت پوشش تا ۶۱هزار هکتار خواهیم بود.رپ

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه هیچ نقضی در پروژه آب رسانی وجود ندارد، ادامه داد:

بنده به جرات می‌گویم آبرسانی این طرح در موعد مقرر اجرا شد و در حدود ۸ ماه که ایستگاه های پمپاژ این پروژه  کار می کنند و آب را  منتقل می کنند، هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و از ۲۵مهرماه که این پروژه کار خودش را آغاز کرده تاکنون هیچ خللی در آبرسانی به مردم  سیستان رخ نداده است. بعضی ها شیرینی پروژه آب رسانی طرح ۴۶هزار هکتاری را به کام مردم سیستان تلخ کرده اند.

بنابراین گزارش باید از آقای نیکبخت پرسید که چه کسی شیرینی پروژه آبرسانی به دشت سیستان را به کام مردم تلخ کرده است؟ آیا طرحی که ناقص افتتاح شده و اشک کشاورزان را درآورده و سرمایه هایشان را به نابودی کشانده طعم شیرینی دارد!؟

آقای نیکبخت،‌ شما از اجرای بدون نقص طرحی سخن می‌گویید که نظام بهره برداری آبش مشخص نیست، از الگوی کشتی لب به سخن می آورید که هنوز بصورت پایلوت در سیستان عملیاتیش نکرده اید، از آبرسانی کامل طرحی سخن می‌گویید که کشاورزان بسیاری به دلیل آبرسانی نامنظم و ناقص شما سرمایه هایشان خشکیده است‌ و از آبرسانی عادلانه ای می‌گویید که به دور از هرگونه عدالتیست.

رئیس سازمان جهارکشاورزی سیستان و بلوچستان، شما از اتمام طرحی سخن می‌گویید که یکی از پیمانکارانش فرار کرده و طرح در منطقه نیمروز ۳ به گفته امام جمعه شهرستان نیمروز به حال خود رهاشده است و در سایر نقاط هم اوضاع بهتر از این نیست، شما مدعی شده اید که توان آبرسانی به ۶۱هزار هکتار را درصورت افزایش سهمیه آب دارید، ولی سوال اینجاست که آیا شما طرح اولیه‌ی خود را کامل تحویل داده اید که به‌فکر ارتقایش هستید؟ اگر آن ۱۵هزار هکتاری که می‌گویید هم این‌گونه آبرسانی شود که کارمان زار است.

آقای نیکبخت در انتها باید خدمت شما عرض کنیم احتمالا قهوه ای که به کشاورزان سیستانی جهادکشاورزی تعارف می‌کند، خودش با شکر بسیار صرف کرده است و یا اینکه حس چشایی ما مشکل دارد که تلخ و شیرین را متوجه نمی‌شویم؛ از شما مدیر توانمند بومی خواهشمندیم برای یکبار هم که شده خود را هزینه طرح نیمه تمام ۴۶هزار هکتاری‌ و مسئولین بالادست خود نکنید و با ارائه امارهای نادرست و اشتباه موجب رنجش مردم و کشاورزان مظلومی که برایتان احترام خاصی قائلند نشوید و نواقص را شنیده و با مشورت با دلسوزان و کشاورزان حلشان کنید پیش از اینکه کار از کار بگذرد.

نویسنده : امین کمالی | منبع خبر : تنگه احد
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.